KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16108408
*
nr 1610 8408
August Malmström
(1829-1901), Sverige
Oljemålning, August Malmström (1829-1901), Kustmotiv. Signerad. Olja på duk, 22x14 cm, yttermått inklusive ram: 29x21 cm
August Malmström, svensk målare född 1829, död 1901.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 april 2024
kl 20:44:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/3 15:53:01
1
2.400 kr
1/4 20:39:00
2
2.200 kr
1/4 20:39:00
1
2.400 kr (Budbetjänt)
1/4 20:39:57
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
August Malmström
August Malmström, svensk målare född 1829, död 1901.
Läs mer om August Malmström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: august malmström kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri motiv med kust olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:41
*
August Malmström
August Malmström, svensk målare född 1829, död 1901.
Läs om budbetjänten
Läs mer om August Malmström
nr 1610 8408
August Malmström
(1829-1901), Sverige
Oljemålning, August Malmström (1829-1901), Kustmotiv. Signerad. Olja på duk, 22x14 cm, yttermått inklusive ram: 29x21 cm
August Malmström, svensk målare född 1829, död 1901.
Utrop: | 3.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/3 15:53:01 | 1 | 2.400 kr |
1/4 20:39:00 | 2 | 2.200 kr |
1/4 20:39:00 | 1 | 2.400 kr (Budbetjänt) |
1/4 20:39:57 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
August Malmström
August Malmström, svensk mÃ¥lare född 1829, död 1901.Läs mer om August Malmström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: august malmström kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri motiv med kust olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:41